تفنگ بادی

معرفی تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم

دیانا، تلفیقی از سنت و مدرنیته

امروز قصد معرفی تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم (Diana 350 magnum) را داریم. همانطور که می‌دانید این تفنگ بادی ساخت کمپانی سرشناس دیاناست.

بیش از ۱۲۵ سال است که نام برند بزرگ آلمانی دیانا با نوآوری‌های بی‌نقصش و واردکردن نگاه سنتی به صنعت ساخت تفنگ بادی مترادف و همراه بوده‌است. محصولاتی هم که در نهایت ساخته و روانه بازار می‌شوند همواره از لحاظ کیفیت، شاهکاری در مقیاس صنعتی به حساب می‌آیند که اعتباری خطشه‌ناپذیر و دقت و ظرافتی سرشناس همیشه در بینشان به چشم می‌خورد.

ارزش واقعی ارائه شده توسط این برند را می‌توان به راحتی با نگاهی مختصر به مشتریان پر و پا قرص این شرکت دید. بیش از ۱۰ میلیون مشتری از ۶۰ کشور دنیا که با رضایت تمام از محصولات و تفنگ‌های بادی دیانا استفاده می‌کنند. در ساخت تفنگ‌های بادی دیانا از مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها و روش‌های تولید صنعتی به‌کار گرفته می‌شود تا محصولی که به دست شما می‌رسد در نهایت دقت و ظرافت ساخته شده باشد. داشتن کاتالوگی از محصولات به‌نام و خدمات پس از فروش خوب سبب شده نام دیانا از سال ۱۸۹۰ در دنیا بر سر زبان‌ها بیفتد.

معرفی کلی تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم

 

قوی‌ترین تفنگ بادی دیانا!

قبل از اینکه تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم (Diana 350 magnum) رونمایی شود، مدل‌های دیگر دیانا از جمله دیانا ۴۸،۵۲ و ۵۴ اهرم بغل بهترین تفنگ‌های این برند بودند. اما تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم به دلیل داشتن لوله و فنر بلند و کمر شکن بودن نسبت به نمونه‌های قبلی قدرت خیلی بالایی تولید می‌کند و همین موضوع موجب شده به قوی‌ترین تفنگ بادی دیانا شناخته شود.

تفنگی بزرگ اما نه چندان سنگین!

طول تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم به ۱۲۳ سانتی‌متر می‌رسد، همین موضوع تفنگ ۳۵۰ مگنوم دیانا را به یکی از بلند‌ترین تفنگ‌های بادی موجود در بازار تبدیل می‌کند. شاید جثه بزرگ این تفنگ شما را به این اشتباه بیندازد که ۳۵۰ مگنوم تفنگ سنگینی است. ولی با وزنی حدود 3/5 کیلوگرم با توجه به قدرتش تفنگ سنگینی محسوب نمی‌شود.

مشخصات لوله تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم کمر شکن

سرعت و قدرت Diana 350 Magnum

تست تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم نشان می‌دهد که سرعت حرکت ساچمه این تفنگ با ساچمه کراس‌من پریمیر ۱۴ گرین سرگنبدی به سرعتی حدود 280 متر بر ثانیه و با ساچمه بیمن کودیاک (Beeman Kodiak)  گرین 21 به سرعتی برابر با 205 مر بر ثانیه می‌رسد. برای رسیدن به سرعت 320 متر بر ثانیه‌ای که در تبلیغات از آن یاد می‌شود لازم است از ساچمه هایی که بدنه سنتتیک دارند استفاده شود. که البته این نوع ساچمه برای استفاده  در تفنگ فنر پیستونی با این قدرت اصلا توصیه نمی‌شود.

نصب دوربین تفنگ بادی 350 Magnum

شاید بتوان گفت نقطه ضعف تمام تفنگ‌های بادی دیانا همین است. ریل دوربین این تفنگ ۳ فرورفتگی دارد که به اندازه کافی برای نگه داشتن پیچ نصب پایه تفنگ خوب نیستند. در انتهای ریل یک پیچ بزرگ وجود دارد که شاید تصمیم بگیرید رینگ پایه تفنگ را روی آن کیپ کنید، اما این کار هم جلوی لغزش‌های دائمی ناشی از لگد تفنگ را نمی‌گیرد. اما اگر در انجام این کار مصمم هستید باید سر پیچ را ببرید.

نصب دوربین تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم

راه حلی که چند سال پیش درموردش خواندم این بود که باید پیچ پایه نگهدارنده دوربین را جلوی ریل نصب کنید. چرا که در آنجا می‌تواند به ریل آلومینیومی تکیه داده و ضربه را تحمل کند. در این حالت نصف پایه رینگ جلویی بیرون از ریل قرار می‌گیرد، به همین دلیل است که بهتر است برای دوربن تفنگ دیانا ۳۵۰ مگنوم از یک پایه دوربین یک تکه استفاده شود. فقط حواستان باشد که طول و قطر پایه با دوربینی که استفاده می‌کنید یکی باشد.

تکنیک‌های شلیک

تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم به دلیل داشتن سیستم فنر و لوله بلند به تکنیک بالایی برای یک شلیک دقیق نیاز دارد.

برای درک دقت این تفنگ باید آن را بصورت شناور و بدون فشار در دست بگیرید. به این صورت می‌توانید شاهد دقت خوب این تفنگ باشید. به هیچ‌وجه قنداق تفنگ را محکم نگیرید و فقط اجازه بدهید به سادگی روی دست شما قرار بگیرد و هنگام شلیک دامنه حرکتی لازم را داشته باشد. تفنگ دیانا ۳۵۰ مگنوم رو هرگز محکم در دست نگیرید یا پدقنداق آن را به شانه خود فشار ندهید. در صورت رعایت این نکات تیراندازی با تفنگ دیانا ۳۵۰ مگنوم فرقی با تیراندازی با کودیاک یا پترویت ندارد. در انتخاب دوربین تفنگ پیشنهاد ما دوربین لیپرز (Leapers ts) است، چرا که هم محکم‌تر است و هم لنز شفاف‌تری دارد.

قنداق و بدنه تفنگ بادی Diana 350 Magnum

زیبایی تفنگ بادی دیانا مگنوم ۳۵۰ را قنداق جنس چوب راش آن دوچندان می‌کند. انتهای قنداق این سلاح مجهز به پد قنداق ضربه‌گیر است که با توجه به قدرت و شدت تخریب بالای این تفنگ برای تخفیف ضربه وارده به شانه بسیار لازم است. قسمت گونه آن دارای برجستگی است ولی قابل تنظیم نیست.

روی قسمتی از تفنگ که دست قرار می‌گیرد سطحی زبر و مشبک کار شده است. این امر به محکم ماندن در دست کمک می‌کند و جلوی لغزش آن هنگام استفاده را می‌گیرد.

قنداق مونت کارلو چوب تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم

مکانیزم مسلح شدن دیانا ۳۵۰ مگنوم

تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم از فنرپیستون بوده و نحوه مسلح شدن آن کمرشکن (Break Barrel) است.

آلیاژ کپ بکار رفته در این سلاح قدرتمند از جنس فولاد و ثابت است. محل قرارگیری کپ ابتدای لوله و انتهای بدنه تفنگ است. مسلح کردن تفنگ دیانا ۳۵۰ مگنوم به راحتی مسلح کردن تفنگ بیمن آر۱ (Beeman R1) و کمی سخت‌تر از دیگر تفنگ‌های بزرگ دیانا با اهرم بغل است. این مقدار حداقل برابر با 16 کیلوگرم است. بهتره یادمان نرود که این مقدار حتی به گرد پای تفنگی مثل گامو ۱۲۵۰ هم نمی‌رسد (با عددی برابر ۲۷ کیلوگرم) با این حال این ۲ تفنگ قدرت‌های برابری دارند.

تفنگ بادی دیانا مدل مگنوم 350 از میزان چرخش خان قابل توجهی بهره برده است که باعث پایداری ساچمه در زمان پرتاب شده و همچنین برد موثرتری را برای افراد در زمان شلیک به وجود می آورد. قابل توجه افراد شکارچی باید بگوییم که تفنگ بادی 350 مگنوم از میزان دقت تیراندازی، نمره 7 از 10 دریافت کرده است.

ماشه کارآمد

ماشه تفنگ بادی ۳۵۰ مگنوم از مکانیزم دومرحله ای قابل تنظیم و از نوع T06 است. ماشه 350 مگنوم از آلیاژ فولاد با حساسیت بالایی ساخته شده است که با کمترین نیرو چکانده شده در نتیجه میزان دقت نشانه‌روی و تیراندازی را برای افراد تیرانداز به حداکثر می‌رساند.

نکته مهم در استفاده از اکثر تفنگ‌های بادی با ماشه قابل تنظیم، تنظیم کردن آن است! ماشه تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم هم می‌تواند کارکرد خیلی ساده و روانی داشته باشد ولی به شرطی که حتما قبل از مصرف دستور‌العمل استفاده از آن را بخوانید. وگرنه ممکن است سال‌ها بدون اینکه هیچ ایده‌ای داشته باشید با پیچ و مهره‌های آن درگیر باشید و هیچ نتیجه‌ مطلوبی نگیرید.

از ویژگی خوب تفنگ دینا ۳۵۰ مگنوم داشتن سیستم قفل ایمنی اتوماتیک و از نوع مسابقه ای است که به صورت اتوماتیک ماشه آن قفل می شود. همین ویژگی مهم از بروز شیلک‌های ناگهانی ساچمه به هر دلیلی خودداری کرده و امنیت بیشتری را برای شکارچیان در زمان استفاده از این اسلحه فراهم می سازد.

ماشه قابل تنظیم اتوماتیک تی ۶۰ تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم

ماشه T06

ماشه تی۰۶ نسل جدیدتر ماشه t05‌ است. دیانا در ساخت این ماشه سیستم سنتی SEAR & LEVER را دوباره وارد کرده است. در نسخه t06 کمپانی دیانا با کوچکتر کردن اندازه قطعات ماشه توانسته است ماشه‌ای با قابلیت مسابقاتی طراحی کند که بسیار نرم و دقیق است. به دلیل فشرده و کوچک بودن ابعاد اجزا در این ماشه زمان جا زدن پین‌های اصلی و مهار بلوک ماشه باید با مراقبت بسیار و دقیق انجام شود تا از آسیب رساندن به اجزای اصلی جلوگیری شود.

کالیبر

تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم در هر دو کالیبر ۴/۵ و ۵/۵ موجود است. اگر قصد خرید مدل کالیبر ۴/۵ این تفنگ را دارید بهتر است بدانید که کالیبر ۴/۵ این تفنگ قدرت خیلی بالایی دارد. فرض کنید یک موتور V6 روی ماشین کووت (Covette) سوار کرده باشید!

مگسک تفنگ بادی دیانا 350 مگنوم پریمیوم

از دیگر ویژگی های بارز این سلاح بادی می‌توان به مگسک بسیار ظریف و شکاف درجه مگنوم 350 از نوع آلیاژ فولاد اشاره کرد. با داشتن قابلیت تنظیم شکاف درجه، تیرانداز به راحتی بدون نیاز به نصب دوربین تفنگ بر روی اسلحه خود می تواند تیراندازی و نشانه روی دقیق تری را روی هدف موردنظر خود انجام دهد.

شکاف درجه تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم

دیانا ۳۵۰ یک تفنگ بادی کلاسیک

تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم بزرگ است اما سنگین نیست. قدرتمند است ولی مسلح‌کردن آن ساده است. نصب نصب کردن دوربین روی آن مقداری سخت است اما وقتی از پسش بر آیید دقت خیلی خوبی به شما می‌دهد. همینطور موقع استفاده و در دست گرفتن آن احساس خوبی دارید. این موارد همگی نشانه‌های یک تفنگ خوب کلاسیک است که آزمون گذر زمان را به خوبی تاب می‌آورد.

«درصورت نیاز به هرگونه مشاوره در خرید و یا سوال درمورد تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم می‌توانید با پشتیبانی فروشگاه درناکمپینگ در تماس باشید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *