تفنگ بادی

برای خرید تفنگ چه معیارهایی را در نظر بگیریم

برای خرید تفنگ چه معیارهایی را در نظر بگیریم

تیراندازی و شکار یکی از فعالیت های پرطرفدار و هیجان انگیزی است که می تواند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. شروع فعالیت در این رشته با تهیه تفنگ و کارتریج (گلوله) مورد نظر انجام می شود. اما پیش از رسیدن به این مرحله، نیاز است تا اقدامات دیگری نیز انجام شود. در ادامه به بررسی عوامل و مواردی که پیش از تهیه سلاح باید مد نظر قرار گیرد، می پردازیم.

هدف از خرید تفنگ بادی

در مرحله اول با علاقه مند شدن به تیراندازی، باید به این نکته توجه کرد که هدف از خرید تفنگ و تیراندازی چیست؟ افراد می توانند با در نظر داشتن هدف ها و انگیزه های متفاوتی اقدام به شروع فعالیت تیراندازی کنند. این هدف می تواند تیراندازی در زمین های مخصوص با هدف ثابت، شرکت در مسابقات تیراندازی و یا شکار در فصل ها و زمان های مجاز باشد.

هرکدام از این فعالیت ها نیاز به مهارت و تجهیزات مخصوص به خود دارد. به همین دلیل هم مشخص کردن دقیق هدف از شروع تیراندازی بسیار مهم است.

بررسی انواع تفنگ‌های بادی

خرید انواع تفنگ‌های بادی-درناکمپینگ

پس از مشخص کردن هدف از خرید تفنگ و نوع فعالیت مورد نظر، پیش از اقدام به خرید باید در مورد سلاح های مختلف مورد استفاده در آن فعالیت تحقیق کرد. برای شروع بررسی انواع تفنگ ها می توان به افراد با سابقه در تیراندازی، فروشگاه های معتبر و گروه ها و باشگاه های مختلف تیراندازی مراجعه کرد. به این صورت می توان تمام اطلاعات لازم در مورد تفنگ های مختلف، روش استفاده از آن ها و حتی مجوزهای مورد نیاز برای هر فعالیت را دریافت کرد.

مجوزهای مورد نیاز برای حمل سلاح

هر کشور برای حمل و جابه جایی سلاح توسط افراد، قوانین و مجوزهای مختلفی را در نظر می گیرد. در ایران هر فرد بالای 18 سال می تواند مجوز حمل سه قبضه تفنگ را دریافت کند.

  • یک مجوز برای حمل تفنگ گلوله زنی برای شکار حیواناتی مانند قوچ و گوزن
  • یک مجوز برای حمل سلاح ساچمه زن برای شکار پرندگان و حیوانات کوچک
  • یک مجوز برای حمل تفنگ کالیبر کوچک، مورد استفاده برای تمرین تیراندازی

البته دریافت این مجوزها، نیاز به اقدامات اولیه و بررسی های قانونی مختلفی دارد. برای دریافت مجوز حمل سلاح نیاز است که فرد دارای 18 سال کامل باشد و برای آقایان گواهی پایان خدمت الزامی است. در مرحله بعد ابتدا با مراجعه به مراکز امنیتی مربوطه اقدام به دریافت تاییدیه صلاحیت امینتی می شود، در این مرحله سابقه کیفری و سو پیشینه فرد مورد بررسی قرار می گیرد. بعد فرد برای دریافت تاییدیه سلامت روان به پزشک های مورد تایید مراجعه می کند. اقدام بعدی دریافت مدرک گذراندن دوره آموزش تیراندازی و نحوه کار با اسلحه و مهمات است. با این مدارک هر فرد می تواند برای خرید تفنگ اقدام کند.

در هنگام خرید تفنگ بادی به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم خرید تفنگ بادی-درناکمپینگ

پس از آشنایی با انواع تفنگ ها و بررسی امکانات آن ها، برای اقدام به خرید باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کرد تا بتوان یک سلاح استاندارد با مجوزهای قانونی مربوطه را تهیه کرد.

پس از مراجعه به فروشگاه معتبر خرید تفنگ با کمک فروشنده متخصص می توان تفنگ مورد نظر را خریداری کرد. اما در هنگام خرید باید یک سری از نکات را مورد بررسی قرار داد.

  • بهتر این است که با فردی که تجربه استفاده و خرید تفنگ را دارد برای خرید به فروشگاه مراجعه شود. تا از نظرات حرفه ای او برای خرید بهره گرفت.
  • باید توجه داشت، تفنگ ها برای استفاده های متفاوتی ساخته می شوند و با توجه به موارد استفاده ای که دارند می توانند کارتریج های (گلوله) متفاوتی داشته باشد. به طور مثال تفنگ های ساچمه ای شکاری برای شکارهای کوچک مانند کبک و یا خرگوش به کار می روند و برای افراد مبتدی مناسب تر هستند و تفنگ های گلوله زنی برای شکارهایی مانند قوچ و گوزن به کار می روند و نیازمند مهارت بالاتری برای استفاده هستند. بنابراین باید تفنگ مناسب با نوع فعالیت در نظر گرفته شده و توانایی تیرانداز را انتخاب کرد.
  • هرکدام از سلاح های شکاری می توانند از جنس های متفاوتی ساخته شده باشند، که با توجه به این موضوع وزن آن ها می تواند با یکدیگر فرق داشته باشد.
  • قابلیت حمل سلاح، میزان لگدی که در زمان شلیک دارد، قدرت و برد آن نیز از موارد بسیار مهمی است که در هر سلاح متفاوت است و بر انتخاب تفنگ تاثیر می گذارد.
  • قبل از اقدام به خرید باید تفنگ را در دست نگه داشته و با توجه به وزن و ارگونومی مناسب برای دست و بدن تیرانداز، سلاحی را که برای استفاده راحت تر است، انتخاب کرد.
  • یک نکته بسیار مهم در زمان خرید تفنگ چک کردن شماره لوله تفنگ و پیش قنداق است.
  • یکی از قسمت های مهم و اصلی تفنگ که در ایمنی استفاده از آن نقش بسزایی دارد، ضامن آن است. در زمان خرید برای اطمینان از شل نبودن ضامن و بررسی درستی کارکرد آن باید به تفنگ خالی ضربه وارد کرد.

امتحان تفنگ بادی در مکان های مجاز

پس از تهیه تفنگ نیاز است تا مدت زمانی را به تمرین با آن گذراند تا با تمام قلق ها و تکنیک های اسلحه، نوع گلوله گذرایی و میزان لگد و برد آن آشنا شد. تمرین در فضای امن، در کنار افراد با سابقه تیراندازی و آشنا شدن کامل با تفنگ شخصی، سبب می شود تا در زمان شلیک در محیط های ناآشنا مانند جنگل و حیات وحش، تیراندازی به صورت ایمن تر و کم خطر تر انجام شود

همان طور که اشاره شد یکی از نکات مهم برای اقدام به تهیه تفنگ، مراجعه به فروشگاه های معتبر دارای مجوز است. تا بتوان اطمینان داشت که سلاح خریداری شده استاندارد است و کیفیت مناسبی دارد.

خرید انواع تفنگ بادی از درناکمپینگ

فروشگاه درناکمپینگ از بهترین فروشگاه های خرید تجهیزات و محصولات مربوط به تیراندازی است که یکی از کامل ترین مجموعه محصولات را داراست. شما می توانید پس از مطالعه اطلاعات محصول مورد نظر خود، با اطمینان از کیفیت و تضمین بازگشت کالا، سفارش خرید خود را در سایت به ثبت برسانید. همچنین شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با شماره تلفن 02188896753 با کارشناسان درناکمپینگ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *